neljapäev, 21. juuli 2016

Koogikesed mandlitäidisega ja värskete marjadega #Kvarts40 at Viimsi kohvikutepäev

Aeg jõudis kätte.
Tänu Viimsi kohvikutepäevale tuli mulle peale tuhin jälle katsetada ja proovida ja siis ka kohvikusse selle kõigega minna.

Meie kohvik on meie pisikese kogukonna ühisüritus Viimsi kohvikutepäeva raames. Kvarts40 on kohviku nimi ja tähendab see seda, et meie majaomanikeühistu nimega Kvarts tähistab tänavu 40 juubelit.
Seega - kohviku teema on sünnipäev. Pakume sünnipäevatoite, valik koosneb tegijate endi sünnipäevatoitude klassikast. Kindlasti saab sünnipäevatoidunurga lastele, saab midagi trendikat ja saab ka ajatut klassikat. Saab ajalootunde ja selgub meie ühistu seos teletorniga :) (Vihjeks võin öelda, et seos ei seisne selles, et teletorn on meist 5 km kaugusel).
Et siis..... 1976.
Loodi meie ühistu ja alustati ehitustega.
Olin neljane.
Ei mäleta muud kui et mulle sündis 31.juulil vend. Muuseas, otse kohvikust sõidame Saarde mu venna 40.juubelile.
Ega mul ei seostu number 40 vanusega suurt midagi. Vaatasin facebookist et mis siis toimus kui ma 40 olin :) Laikisin Felix Baumgartneri mingit hüpet. Hakkasin fännama David Garretit (siiani fännan). Tegin Average Betty'le Saaremaa pannileiba :) Õige eestlase tiitli võitis Saare naine Milvi (siiamaani ajab mõnikord naerma ja saab tsiteeritud :D).

Kohvikutepäev.

Kohvikusse esimesena kvalifitseerunu: mandlitäidisega koogikesed ehk frangipane'ga täidetud tartaletid värskete marjadega. Idee kahest kohast - David Lebovitzilt ja minu ühest no name Prantsuse köögi kokaraamatust.
Tegin kahte erinevat moodi - ühele panin värsked marjad lihtsalt peale, kui koogid olid valmis ja jahtunud, teisele panin juba küpsemise ajaks sisse. Komisjon otsustas üksmeelselt, et kuigi koos marjadega küpsenud variant oli mahlasem, oli teine versioon küpsemata marjadega parem.
Seega kohvikusse läheb see parem variant.

Vaja läheb põhjaks:
1 kogus magusat muretainast. Seda siin näiteks. Sellest peaks saama 12 korvikest. Eelküpsetust ei vaja.


Täidiseks:
130 g võid
130 suhkurt
3 muna
200 g mandlijahu
näpuotsaga soola
2 tl vanillisuhkurt.

Vaarikaid ja mustsõstraid ja aprikoosimoosiPanin ahju 170C pöördõhuga sooja.
Rullisin muretaigna õhukeseks (u 2 mm) ja lõikasin vormidele sobivad kettad ja vooderdasin vormid nendega.
Vahustasin või ja suhkru. Lisasin ükshaaval munad. Enne järgmise muna lisamist pidi eelnev olema korralikult ära segatud. Siis segasin sisse mandlijahu, soola ja vanillisuhkru,
Jaotasin mandlimassi vormide vahel ära (natuke küll küpsedes kerkib, aga mitte palju).
Küpsetasin u 30 minutit (ühes retseptis oli küll 10-12 minutit, aga mul on silikoonvormid ja läks kauem. Ja kui pealt hakkas natuke liiga pruuniks minema, alandasin kuumust 160Cpöördõhuni).

Lasin jahtuda. Panin marjad peale. Pintseldasin aprikoosimoosiga üle, et ilusti läigiks (lisasin paarile supilusikale moosile natuke keevat vett, u 2 tl, segasin korralikult läbi ja kurnasin läbi sõela ja sellega siis pintseldasin.)

Korvikesed lähevad seistes paremaks, isegi 2-3 päeva hiljem on veel väga head :)
Tulge proovige meie sünnipäevaboksis Viimsi kohvikutepäeval!

Kommentaare ei ole: