neljapäev, 5. juuni 2014

Tutmanik alias sai fetaga

Kogu selle saialise juures võlus mind kõige rohkem tema nimi, mida iganes selle täpne tõlge Bulgaaria keelest ka ei oleks:) Ja muidugi võimalus ära kasutada kappi jäänud feta, mis muidu olekski söömata jäänud.
Tutmanik pole teab mis ülihea küpsetis (st ilmselt see retsept mis mulle näppu jäi, pole võib olla kõige parem, järgmine kord saab olla veel loomingulisem, näiteks paneks järgmine kord veel rohkem võid ja fetat),  aga karulaugupestole saiaks oli ta küll enam kui hea! (Nagu näha, sai tutmaniku tehtud nii kuu aega tagasi, kui veel karulaugupestot oli.
Aeg lendab ikka haigelt kiiresti, aga hullult palju on selle kuu jooksul ikka tehtud ka saadud, kuigi mitte köögis.)
Pildilt on natuke isegi näha neid keerdusid, mille vahele feta sai rullitud, lõigates ja murdes olid kihid kohe väga mõnusalt tunda, nendega oli hea purgist pestot kraapida:) Ma nagunii peaaegu et üksi söön seda, nii et vahet ei ole. Ja sellest pestost pole ka miskit erilist kirjutada, nagunii kõik praegu ainult sellest kirjutavad:)

Vaja läks:
20 g pärmi
1 tl suhkurt
1 tl soola
2 muna
2,5 dl käesooja vett
500 g jahu
200 g fetat (nelisada võiks isegi ka panna)
100 g sulatatud võid (võib ka rohkem panna)

Sulatasin pärmi käesoojas vees, lisasin suhkru ja 1 dl jahu. Eelkergitasin pool tundi.
Kloppisin munad lahti ning segasin munad eelkergitatud taignaga.
Järelejäänud jahu sisse segasin soola ning lisasin jahu taignasse, sõtkudes tainast, kuni sellest sai ilus pallike.
Kerkida ei laskund, rullisin taigna u 1 cm paksuseks nelinurgaks. Määrisin peale sulavõid ja murendasin peale veerandi fetakogusest. Voltisin kokku nagu ümbriku ja rullisin uuesti õhukeseks. Määrisin jälle peale sulavõid ja fetat ning voltisin kokku ja rullisin veel kord. Viimase korra ainult määrisin ja murendasin ja voltisin kokku.
Keerasin tagurpidi ja panin kerkima otse koogivormi (küpsetuspaberiga vooderdatud ja 28cm suurusesse). Lasin tunni kerkida.

Lõikasin kääridega peale lõhed ilusa mustriga ja määrsin munaga. Küpsetasin 150 C pöördõhus algul ainult alttuleva kuumusega 30 minutit ja seejärel veel 30 minutit nii alt-kui pealt tuleva kuumusega.

Lasin natuke jahtuda ja kui tutmanik oli leige, läks söömiseks.4 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Mis selle jahuga on? Pannakse nö käe järgi? Võiks orienteeruva koguse lisada retsepti.

Kirsike ütles ...

Aitäh tähelepanu juhtimast armas Anonüümne. Lisasin jahu koguse, mida on pool kilo. :)

Anonüümne ütles ...

Tänan. Keel juba limpsab saia järele.

Britt ütles ...

Mul vajas ka üks korralik kogus fetat rakendust ja see tutmanik sai nüüd ära proovitud. Kuna või oli otsa saanud, siis kasutasin selle asemel ainult oliiviõli ja fetat panin ka ikka kohe kamaluga. Aitäh põneva retsepti eest, väga hea tuli! :P