laupäev, 12. detsember 2009

Inglise puuviljakeeks

Proovisin erinevaid puuviljakeekside retsepte, mida jõuludeks teha. Rohkem enam proovida ei viitsi sel aastal, kingitusteks ja endale saab tehtud inglise puuviljakeeks selle retsepti järgi:
250 g võid
4 muna


Tükeldasin kuivatatud puuviljad väiksemaks ning valasin peale konjaki. Lasin maitsestuda (vähemalt paar tundi, kuni üleöö).
Vahustasin pehme või suhkruga heledaks vahuks ja lisasin ükshaaval munad. Lisasin vahtu jahuga segatud puuviljad ja pähklid.
Küpsetasin 175C ilma pöördõhuta ahjus umbes tund aega.

Sellest kogusest sain kaks 25 cm keeksivormitäit keeksi.
Peale jahtumist mässisin keeksid fooliumisse ja panin sahvrisse. Enne nädalat ei hakanud proovimagi. Vahepeal käin ja pintseldan keekse vähekese brändiga.

Enne söömist/kinkimist katsin keeksi pealt martsipaniga ja valasin üle sidrunivaabaga. Teisele keeksile tegin sidrunivaaba asemel peale glögivaaba.Aasta 2010 jõul. Keeks sama retseptiga. Meile jätkuvalt maitses. Sel aastal kaunistasin siis sedamoodi:

 

2 kommentaari:

kristi ütles ...

kuulge rahvas, mina, kes ma üldse keeksi ei söö, sõin ära terve Aire kingitud keeksi:) ülihea

Pille ütles ...

Ma küpsetasin seda keeksi kolm korda tänavu, homme hommikul sööme Kristjaniga kaks viimast viilukest hommikukohvi kõrvale :)
Ma tuunisin seda retsepti tänavu veidi - nüüd lisan 600 g kuivatatud puuviljade kohta 150 ml (ehk 10 sl alkoholi) ning pähkleid ei kasuta.
Täiuslik jõulukeeks :)