pühapäev, 30. jaanuar 2011

Mississippi mudakook

Gordon Ramsay retsept.
Tegin kohe kaks päeva järjest, nii hea on. Peaaegu sama hea kui tarte au chocolat või tegelikult sama hea. :) Ja miks ta ei peakski olema sama hea, täidise põhimõte ju sama, kuid mudakoogis pole isegi seda 1 supilusikatäit jahu.

Pikka juttu ei hakka kirjutama ja igasugu asjassepuutuvaid ja mitteasjassepuutuvaid mõtteid heietama. Mudakook on Ameerikamaa lõunaosariikides väga populaarne kook. Retseptivariatsioone on väga palju ja erinevaid. Nami-namiski kolm väga-väga erinevat mudakooki, millel nimeks just Mississippi mudakook. Miks selline nimi? Sest see pidavat meenutama Mississippi mudaseid kaldaid.

Koogist siis:
Põhjaks läks vaja:
200 g Digestive küpsiseid
60 g võid
60 g tumedat šokolaadi

Kreemiks läks vaja:
180 g tumedat šokolaadi
180 g võid
4 suurt muna
90 g heledat muscovadot
90 g tumedat muscovadot
200 ml 35% rõõska koort

Katteks:
100 ml 35% rõõska koort
2 spl tuhksuhkurt
šokolaadilaaste

Purustasin taignarulliga küpsised. Sulatasin šokolaaditükid ja võikuubikud vesivannil. Segasin küpsisepuru ja vedela šokolaadi-võisegu kokku. Küpsisemassi valasin lahtikäivasse koogivormi (mul oli suur 26cm vorm, väiksema 18 cm vormi jaoks tegin 2/3 kogustega) ja surusin ühtlaselt põhjale ja külgedele. Panin koogivormi külmkappi tahenema.

Lülitasin ahju 160C pöördõhuga soojenema.
Sulatasin täidise šokolaadi- ja võikuubikud vesivannil ja lasin jahtuda. Vahustasin munad ja suhkrud paksuks vahuks. Mikserdasin sisse rõõsa koore.
Seejärel segasin ettevaatlikult sisse natuke jahtunud šokolaadi-võisegu. Valasin täidise küpsisepõhjale ja panin ahju. Lasin küpseda 45 minutit.

Kook tuli jahutada täielikult ära. Tegin tegelikult koogi valmis eelmisel õhtul, sest jahtumine võtab ikka paar-kolm tundi kindlasti aega.
Katteks vahustasin vahukoore tugevaks vahuks, segasin sisse tuhksuhkru. Valasin vahukoore koogile ja riivisin peale šokolaadi.


Tõsiselt šokolaadine kook. Minusugusele piisas täiesti ühest väikesest tükist (kuigi ilmselt enesedistsipliini puudumisel oleks mõne aja pärast ju ka teise tüki kindlasti võtnud. :)) Aga mõni noorem mees sõi ikka paar-kolm tükki korraga ja vahepalaks veel dippis puuvilju šokolaadifondüüsse. :))

2 kommentaari:

Zoozi ütles ...

Oi, Kirsike, see oli Sul küll hea kook. Ma ikka käisin mitu korda veel omale viilukest lõikamas :)Vanem poiss käis eile otsimas , suur oli ta üllatus, et polegi enam. Anti käsk samasugune teha :)

Unknown ütles ...

räägin sulle armas meheõde ühe nalja...olen sinu toidublogi jälgija selle sünnihetkest alates. Jagan seda ka oma sõpradega. Üks nendest helistas ja küsis...kes kurat annab lindudele süüa missisipi mudakooki ja krevetikarrit. LINNUD söövad seemneid, terasi, rasvapalle..ta palus sulle helistada ja sinule öelda, et ära anna palun enam tihastele selliseid toite:D:D:D
ohh kurrja..kena keretäis naeru
pead vist blogile teistsuguse nime andma...